Szesnasta  Niedziela  Zwykła  –  21 lipca 2024 r.

Ojciec Święty Franciszek ustanowił Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, obchodzony corocznie w czwartą niedzielę lipca. W tym roku jest to 28 lipca. Dziadkowie i osoby starsze, a także wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą osoby starsze znajdujące się w potrzebie i osamotnieniu lub skontaktują się z nimi i spędzą wspólnie czas dzięki pomocy środków telekomunikacyjnych, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, tj. brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii

i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół „Caritas”. Stała puszka Parafialnego Zespołu „Caritas”, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

Obrzęd błogosławienia kierowców i pojazdów, z racji obchodzonego w dniu  25 lipca wspomnienia Św. Krzysztofa, odbędzie się w niedzielę – 28  lipca,  po  każdej  Mszy św.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Należność za gazety prosimy składać do puszki lub w ofiaromacie.