Siedemnasta  Niedziela  Zwykła  –  28 lipca 2024 r.

Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

Dziś dzień Dziadków i Osób Starszych. Dziadkowie i osoby starsze, a także wszyscy, którzy w dniudzisiejszym odwiedzą osoby starsze znajdujące się w potrzebie i osamotnieniu lub skontaktują się z nimi i spędzą wspólnie czas dzięki pomocy środków telekomunikacyjnych, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, tj. brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Obrzęd błogosławienia kierowców i pojazdów dziś po każdej Mszy św.  Samochody i inne pojazdy będą poświęcone w bramach wyjazdowych.

W czwartek 1 sierpnia przypada 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla upamiętnienia tego zrywu, warszawskie parafie uruchomią kościelne dzwony o godz. 17:00.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 1 sierpnia po Eucharystii o godz. 19.00 do 21.00.

Spowiedź pierwszopiątkowa w najbliższy piątek – 2 sierpnia od godz. 6:30 i od godz.18.30.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 3 sierpnia po Eucharystii o godz. 19.00.

Miesięczne zebranie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 4 sierpnia  o godz. 18.00  w  sali  dolnego  kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych  do  naszej  parafialnej  wspólnoty  różańcowej.

Przypominamy, że od r

oku 1984 miesiąc sierpień, ze względu na wielkie uroczystości Maryjne i ważne rocznice narodowe – obchodzimy jako miesiąc abstynencji. W wymiarze religijnym abstynencja jest wynagrodzeniem Bogu za grzechy związane z alkoholizmem. Jest także znakiem sprzeciwu wobec towarzyskiego przymusu spożywania alkoholu. Zachęcamy więc do zachowania w sierpniu abstynencji.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w lipcu złożyło dwadzieścia pięć rodzin na łączną sumę 6010 zł.  Dziękujemy wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii. Bóg zapłać.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy głównym wyjściu z kościoła.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Należność za gazety prosimy składać do puszki lub w ofiaromacie.