Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła – 8 września 2024 r.

Od najbliższego wtorku wspólnota Fides zaprasza na spotkania formacyjne w każdy wtorek o godz. 19:45 w sali koło kancelarii parafialnej. Szczególnie na te spotkania zapraszamy małżeństwa.

Rozpoczynamy nowy cykl konferencji przedmałżeńskich dla narzeczonych. Pierwsze spotkanie w czwartek  –  12 września  o  godz. 20.00  w  sali  dolnego  kościoła.

Spotkanie Zespołu Caritas odbędzie się w czwartek 12 września o godz. 18:00 w Sali Caritas. Zapraszamy nowych wolontariuszy do włączenia się dzieła charytatywne.

Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w piątek – 13 września po Mszy św. o godz. 19:00.

Obrzęd poświęcenia plecaków i przyborów szkolnych, odbędzie się w niedzielę 15 września podczas Mszy św. o godz. 11:00. Prosimy, aby dzieci przyniosły swoje tornistry na tę Mszę świętą.

Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych rozpoczynamy w poniedziałek – 16 września o  godz. 20.00  w  sali  przy  kancelarii  parafialnej.

Zapisy na przygotowanie do bierzmowania młodzieży z klas ósmych i szkoły średniej przyjmować będziemy w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia, od wtorku – 17 września. Z kandydatem do bierzmowania przychodzą jego rodzice, którzy wobec księdza zaświadczą o życiu religijnym swojego dziecka.

Doroczna uroczystość błogosławieństwa na kolejny rok służby liturgicznej w środę – 18 września na Eucharystii o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkie służby liturgiczne, a więc: ministrantów, bielanki, lektorów, scholę dziecięcą i młodzieżową, chór, męską służbę dorosłych i szafarzy Komunii. Po Eucharystii w dolnym kościele odbędzie się wspólna agapa.  Zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, bielanki na wyjazd pielgrzymkowy do Sanktuarium Św. Stanisława Kostki – Patrona młodzieży w Rostkowa w sobotę 21 września. Zgłoszenia przyjmuje Ks. Andrzej.

Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii Świętej, odbędzie się w niedzielę – 22 września o godz. 20.00 w kościele.

Parafia zatrudni do pracy w zakrystii i naszym kościele nowego pracownika. Zainteresowanych taką pracą, prosimy o osobiste zgłaszanie się do Ks. Proboszcza.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Należność za gazety prosimy składać do puszki lub w ofiaromacie.