Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła – 13 października 2024 r.

Nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w październiku o godz. 18.30. Różaniec przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00.

Z racji obchodzonego dzisiaj Dnia Papieskiego, przy wyjściach z kościoła, zbierane są przez młodzież ofiary na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą kształcenie zdolnej młodzieży, co jest nazywane budowaniem żywego pomnika Świętego Jana Pawła II.

Poniedziałkowe wypominki za zmarłych w październiku o godz. 18.00.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny w środę 16 października, po Eucharystii o godz. 19.00 w sali na pierwszym piętrze plebanii. Na spotkanie zapraszamy także wszystkich, którym drogi jest kult Miłosierdzia Bożego.

Zapraszamy do uczestnictwa w konwersatorium biblijnym od środy – 16 października o godz. 18.00 w sali dolnego kościoła, które poprowadzi Ojciec Profesor Jerzy Seremak SJ. Szczegółowy program konwersatorium wyłożony jest na stoliku za środkowym rzędem ławek.

W naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Jest jeszcze możliwość dołączenia. Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 19.00 w sali dolnego kościoła.  Szczegóły na zaproszeniach są rozdawane przy wyjściu z Kościoła.

Liturgiczne wspomnienie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którego relikwie są w naszej świątyni, obchodzimy w sobotę – 19 października. W tym dniu relikwie będą wystawione do publicznej czci na ołtarzu głównym. O godz. 16:00 w parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu uroczysta Msza Święta w 40. rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na misje, z racji obchodzonej za tydzień w całym Kościele niedzieli misyjnej.

Parafia zatrudni do pracy w zakrystii i naszym kościele nowego pracownika. Zainteresowanych taką pracą, prosimy o osobiste zgłaszanie się do Ks. Proboszcza.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Należność za gazety prosimy składać do puszki lub w ofiaromacie.