Dwudziesta Niedziela Zwykła – 18 sierpnia 2024 r.

Pożegnanie Ks. Piotra Jędraszka, który odchodzi z naszej parafii do parafii Matki Bożej Fatimskiej w Warszawie Ursus, odbędzie się dzisiaj – 18 sierpnia na Eucharystii o godz. 12:30.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół „Caritas”. Stała puszka Parafialnego Zespołu „Caritas”, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

Zgodnie z wytycznymi prawa państwowego dotyczącymi wszystkich instytucji, także nasza parafia wdrażała standardy ochrony małoletnich. Na stronie parafialnej, w gablocie i kancelarii zostały umieszczone Standardy ochrony małoletnich.

W przyszłą niedzielę rozpocznie pracę w naszej parafii jako wikariusz Ks. Andrzej Wolski.

Dziś Akcja Katolicka organizuje zbieranie podpisów pod sprzeciwem wobec działań Ministerstwa Edukacji Narodowej, w których zaplanowana jest redukcja i marginalizowanie nauczania religii w szkołach. Podpisy są zbierane w wyjściu kościoła.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Należność za gazety prosimy składać do puszki lub w ofiaromacie.