Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła – 6 października 2024 r.

Spotkanie grupy Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła.  Procesja eucharystyczna dzisiaj o godz. 18.30 po różańcu.

Nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w październiku o godz. 18.30. Podczas Misji modlitwy różańcowej  przy  Grocie  Maryjnej  nie  będzie. Adoracja Najświętszego Sakramentu, popularnie zwana „czterdziestogodzinnym nabożeństwem” w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 7.30 do godz. 21.00. Zachęcamy do nawiedzania w tych dniach kościoła i adoracji Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie.  Przez te trzy dni Kaplica Adoracyjna  będzie  nieczynna.

Uroczystość Odpustu Parafialnego obchodzić będziemy w czwartek – 10 października. Odpust ku czci Św. Maksymiliana w naszej parafii, obchodzony jest w rocznicę kanonizacji. Odpust Parafialny to najważniejsze święto w każdej parafii. W tym dniu relikwie Św. Maksymiliana będą wystawione na każdej Eucharystii do publicznej czci na ołtarzu głównym. Uroczysta Msza św. o godz. 19:00. W ramach przygotowania do Odpustu Parafialnego, zapraszamy do udziału w Nowennie do Św. Maksymiliana, która odbywa się codziennie po Eucharystii o godz. 19.00 do środy włącznie.

Przypominamy porządek spotkań misyjnych:

– spotkania misyjne ogólne – codziennie  o  godz. 7:00, 10.00  i  19.00

– spotkanie misyjne dla małżonków emerytów – w poniedziałek  o godz. 11:00

– spotkanie misyjne dla małżonków – w  poniedziałek  o  godz. 20.30

– spotkanie misyjne dla wdów i wdowców – we wtorek  o godz. 11:00

– spotkanie misyjne dla studentów – we wtorek o godz. 20:30

– spotkanie misyjne dla małych dzieci i matek w ciąży – w środę  o  godz. 11.00

– spotkanie misyjne dla żyjących samotnie – w  środę o  godz. 20:30

– misyjna Godzina Miłosierdzia w intencji umierających – w  czwartek  o  godz. 15.00

– misyjna droga krzyżowa – w  piątek o godz. 11:00

– spotkania misyjne dla uczniów szkół podstawowych – w piątek o godz. 17:30

– spotkania misyjne dla młodzieży szkół średnich – w piątek o godz. 20:00

– spotkanie misyjne dla chorych i cierpiących – w sobotę  o  godz. 11.00

– spotkanie misyjne dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych – w sobotę  o  godz. 12.00

– misyjny Apel Maryjny – codziennie o  godz. 21.00

– misyjne nabożeństwo  różańcowe – codziennie  o  godz. 18.30

– misyjna spowiedź dla wszystkich w czwartek w godzinach: 7.00 – 20:00.

– uroczystość zakończenia Misji – w przyszłą niedzielę  o  godz. 19.00 pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Michała Janochy. Szczegółowy program misji wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej parafii.

Poniedziałkowe wypominki za zmarłych w październiku o godz. 18.00.

Zapraszamy do uczestnictwa w konwersatorium biblijnym od środy – 16 października o godz. 18.00 w sali dolnego kościoła, które poprowadzi Ojciec Profesor Jerzy Seremak SJ. Szczegółowy program konwersatorium wyłożony jest na stoliku za środkowym rzędem ławek.

Parafia zatrudni do pracy w zakrystii i naszym kościele nowego pracownika. Zainteresowanych prosimy o osobiste zgłaszanie się do Ks. Proboszcza.