Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła –  29 września 2024 r.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przeżywających rocznicę I Komunii w 2025 roku odbędzie się dziś o godz. 12.00 w sali dolnego kościoła.

Nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem od wtorku codziennie w październiku o godz. 18.30. Różaniec przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00.

Rezerwację intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku przyjmować będziemy od wtorku – 1 października w kancelarii parafialnej.

W naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy. Jest jeszcze możliwość dołączenia. Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 19.00 w sali dolnego kościoła.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek 3 października, po Nowennie do Św. Maksymiliana do  godz. 21.00.  Adorację  prowadzi  Akcja  Katolicka.

Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek – 4 października od godz. 6:30, 9.30 i od  godz.18.30.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 5 października po Eucharystii godz. 19.00.

Liturgiczne wspomnienie Św. Faustyny, której relikwie są w naszej świątyni, obchodzimy w sobotę – 5 października. W tym dniu relikwie będą wystawione do publicznej czci na ołtarzu głównym.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 6 października o 16.30 w sali dolnego kościoła a procesja eucharystyczna o godz.18.30.

Zapisy na przygotowanie do bierzmowania młodzieży z klas ósmych i szkoły średniej przyjmujemy jeszcze Ks. Andrzej.

W najbliższą Niedzielę 6 października rozpoczną się w naszej parafii Misje Święte. Będzie to najważniejsze wydarzenie duszpasterskie tego roku. Szczegółowy program misji wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Prosimy jednocześnie wszystkich parafian o przekazanie programu misji swoim sąsiadom i znajomym.

W ubiegłą Niedzielę podczas zbiórki dla powodzian zebrano 26330. Ofiary te zostały już przekazane przez Caristas Polska.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które we wrześniu złożyło dwadzieścia trzy rodziny na łączną sumę 5160 zł. Troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy głównym wyjściu z kościoła.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Należność za gazety prosimy składać do puszki lub w ofiaromacie.