Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła –  22 września 2024 r.

W dzisiejszą Niedzielę Caritas Polska prowadzi zbiórkę ofiar na pomoc poszkodowanych w powodzi. Parafialny Zespół Caritas prowadzi tę zbiórkę przy wyjściu z kościoła.

Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii Świętej, odbędzie dziś o godz. 20.00 w kościele.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przeżywających w przyszłym roku rocznicę I Komunii odbędzie się w Niedzielę 29 września o godz. 12.00 w sali dolnego kościoła.

Parafialna wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza parafian na rekolekcje ewangelizacyjne, które rozpoczną się w czwartek 26 września o godz. 19.00 w sali dolnego kościoła.

Po przerwie wakacyjnym młodzież parafii zapraszamy na spotkanie w czwartek – 26 września o godz. 20:00 do sali przy kancelarii parafialnej. Na spotkanie zapraszamy wszystkich młodych parafian, którzy chcą tworzyć grupę młodzieżową.

Zapisy na przygotowanie do bierzmowania młodzieży z klas ósmych i szkoły średniej przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Z kandydatem do bierzmowania przychodzą jego rodzice, którzy wobec księdza zaświadczą o życiu religijnym swojego dziecka.

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast całego świata, odbywać się będzie w sobotę – 28 września. Także nasza parafia włączy się w to dzieło.  Misja Świętej Faustyny zaprasza 28 września o godz. 15.00 na następujące skrzyżowania: Gotarda i Rzymowskiego, Modzelewskiego i Al. Lotników oraz Rzymowskiego i Al. Wilanowska,  gdzie  będzie  prowadzona  modlitwa  do  Bożego  Miłosierdzia.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 28 września od godz. 9.00. Prosimy o potwierdzenie po wakacyjnej przerwie dotychczas odwiedzanych chorych oraz zgłaszanie nowych osób w zakrystii lub kancelarii. Możemy też prosić o przychodzenie w każdą Niedzielę nadzwyczajnego szafarza, który przysienie do domu chorego Komunię św.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 28 września o godz. 19.00. Imienna modlitwa za  tych zmarłych  od  godz. 18.30.

Rezerwację intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku przyjmować będziemy od wtorku – 1 października w kancelarii parafialnej.

W Niedzielę 6 października rozpoczną się w naszej parafii Misje Święte. Będzie to najważniejsze wydarzenie duszpasterskie tego roku. Szczegółowy program misji wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Prosimy jednocześnie wszystkich parafian o przekazanie programu misji swoim sąsiadom i znajomym.

Parafia zatrudni do pracy w zakrystii i naszym kościele nowego pracownika. Zainteresowanych taką pracą, prosimy o osobiste zgłaszanie się do Ks. Proboszcza.

Parafialna Rada Ekonomiczna w Niedzielę 29 września o godz. 20:00 na plebanii.