Dwudziesta Czwarta  Niedziela  Zwykła –  15 września 2024 r.

Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych rozpoczynamy w poniedziałek – 16 września o  godz. 20.00  w  sali  przy  kancelarii  parafialnej.

Zapisy na przygotowanie do bierzmowania młodzieży z klas ósmych i szkoły średniej przyjmować będziemy w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia, od wtorku – 17 września. Z kandydatem do bierzmowania przychodzą jego rodzice, którzy wobec księdza zaświadczą o życiu religijnym swojego dziecka.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściach z kościoła przeprowadza Zespół „Caritas”, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej prowadzonej w naszej parafii.

Doroczna uroczystość błogosławieństwa na kolejny rok służby liturgicznej w środę – 18 września na Eucharystii o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkie służby liturgiczne, a więc: ministrantów, bielanki, lektorów, scholę dziecięcą i młodzieżową, chór, męską służbę dorosłych i szafarzy Komunii. Po Eucharystii w dolnym kościele odbędzie się wspólna agapa.  Zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, bielanki na wyjazd pielgrzymkowy do Sanktuarium Św. Stanisława Kostki – Patrona młodzieży w Rostkowa w sobotę 21 września. Zgłoszenia przyjmuje Ks. Andrzej.

Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii Świętej, odbędzie się w Niedzielę – 22 września o godz. 20.00 w kościele.

Spotkanie organizacyjne do rodziców dzieci przeżywających w przyszłym roku rocznicę I Komunii odbędzie się w Niedzielę 29 września o godz. 12.00 w sali dolnego kościoła.

Parafialna wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza parafian na rekolekcje ewangelizacyjne, które rozpoczną się 26 września o godz. 19.00 w sali dolnego kościoła.

Za niecały miesiąc rozpoczną się w naszej parafii Misje Święte. Będzie to najważniejsze wydarzenie duszpasterskie tego roku. Szczegółowy program misji wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Prosimy jednocześnie wszystkich parafian o przekazanie programu misji swoim sąsiadom i znajomym. Kazanie zapraszające na misje święte wygłosi Ojciec Franciszek Tołczyk OFM Cap Misjonarz w Niedzielę 22 września podczas każdej Mszy świętej.

Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Należność za gazety prosimy składać do puszki lub w ofiaromacie.